לינץ היא בירת אוסטריה העליונה השוכנת לאורך נהר הדנובה הציורי באוסטריה. בלינץ ניתן לצפות בציוני דרך היסטוריים, אטרקציות תרבותיות ומקומות רבים לבילוי בטבע. במסגרת דף זה, נציג סקירה כללית אודות הייחודיות של העיר. מידע מפורט יותר על האטרקציות שיש ללינץ להציע ניתן לראות בקישורים להלן.

לינץ מתגאה בהיסטוריה עשירה הניכרת בארכיטקטורה שהשתמרה היטב וברחובותיה המרוצפים. ביטויים להיסטוריה של לינץ ניתן לראות באטרקציות ההיסטוריות השונות של העיר. בין היתר, ניתן לטייל בעיר העתיקה (Altstadt) המהווה עדות למורשת המפוארת של העיר ואשר רחובותיה משקפים את ימיה הראשונים של העיר כמרכז מסחרי; ניתן לחקור את טירת לינץ (Linz Castle) המשקיפה על העיר ועל נהר הדנובה. בפרט, במסגרת הסיור בטירה ניתן ללמוד רבות על לינץ בתקופת ימי הביניים והחשיבות האסטרטגית של העיר; ניתן להתרשם מהארכיטקטורה הבארוקית הבאה לידי ביטוי בכיכר המרכזית של לינץ (Linz's Main Square), אשר מציגה את ההתקדמות של העיר לאורך ההיסטוריה ומגוון אטרקציות היסטוריות נוספות.

לצד ההיסטוריה הענפה, העיר מציעה מגוון רב של אטרקציות תרבותיות. בין היתר, ניתן לבקר במוזיאון האמנות לנטוס (Lentos Art Museum) אשר כולל יצירות מתחומי האמונות השונים ולאורך תקופות שונות בהיסטוריה. המתעניינים בתחום הטכנולוגיה יכולים להנות ממרכז ארס אלקטרוניקה (Ars Electronica Center) אשר מביע במוצגיו את ההצטלבות שבין טכנולוגיה ויצירתיות. בפרט, המוזיאון מציע תערוכה ראויה לציון וייחודית אודות נקודות ההשקה של בינה מלאכותית ומוזיקה.