בחזרה לעמוד בלוגים ראשי

סיפורים הזויים מהחיים

והפעם בפינת סיפורים הזויים מהחיים - הדר, איזור הטמטומים.

אני גר בדירת גן עם חצר מרוצפת המוקפת גדר מתכת גבוהה מכל עבריה. לדירה כניסה נפרדת, מדרגות צדדיות ובראשן שער ברזל גבוה המחובר לאותה גדר היקפית. בבוקר כשאני יוצא לעבודה, אני נועל אחרי את השער עם מנעול ובלילה כנ"ל. זה לא שיש מה לגנוב אצלי, אולי אם הגנב מחפש ספרי סיסקו ישנים ושידות קש. הסיבה לכל המתכת והברזל היא כלב ממש חמוד אבל רגע, זה לא הנושא העיקרי.

2 בלילה, שומע מוזיקה ועובר על כל מיני דוחות PPC, שקוע ומרוכז ופתאום דפיקות בדלת, איזה פחד, תבינו שהדרך היחידה לדפוק לי בדלת בשעה כזו היא לקפוץ מעל השער הגבוה בזוית לכיוון המדרגות. בשנייה אחת עובר לי בראש האחד ועוד אחד - שכ' הדר, 2 בלילה, קפיצה מעל שער, דפיקות בדלת - נענעתי את הראש כמו כלב שמתנער רק כדי לבדוק אם אני חולם, אולי זה שוב שוטרים ? (פוסט נפרד) לא, זה אמיתי, מציץ מעבר לווילון שבחלון ליד דלת הכניסה רואה שניים בחלוקים לבנים - אמא !! יש, סוף סוף באו לקחת אותי !! פחד והתרגשות ביחד.

הנמכתי את המוזיקה, פתחתי את הדלת בחשש שיקפצו עלי עם כתונת, אכן שניים בלבן, תווית של אמבולנס פרטי כלשהו על דש הכיס, קטע מוזר מהסרטים - אתה מישהו יעקומישהוב'יץ ? לא, נעים מאוד ירון. לא אתה הזמנת אותנו ? לא, מה אתם רוצים ? הזמינו אותנו לאשפז מישהו באופן כפוי מחשש לפגיעה. טוב, זה לא אני, אני עדיין לא שם.

השניים קפצו להם מעל השער ונעלמו בחזרה לכניסת הבניין הראשית. עוד לא התאוששתי מהטראומה שאני מחזיק כלב כוסית שבגללו אני גר בקומת קרקע מוקפת גדרות והוא אפילו לא טרח לנבוח, פתאום הפסקת חשמל, משהו כללי המפסקים אצלי כולם מורמים וכשיצאתי החוצה, גיליתי שכל הקומה חשוכה. אכן ערב מוזר. עליתי לבדוק את המפסקים הראשיים של הבניין ולא להפתעתי פגשתי שוב את השניים בלבן מורידים מפסק מפסק כדי לראות אולי המשוגע האמיתי ייצא לכיוונם. רציתי לצעוק ולקלל ומה לא אבל אני לא כזה. אפשר ללמד אנשים איך לפעול מול מצב א' ו ב' אבל אי אפשר להכניס להם קצת מודעות או לפתוח להם את העין שחושבת על השלכות וקדימה. לא יעזור להתעצבן על משהו שלא ביכולתי לשנות.

בכל מקרה, זה מעשה מטומטם מאין כמוהו ודרך פסולה בעייני. מילא קפיצה מעל שער שיכולה גם להציל את חיי שלי ביום מן הימים (טפו טפו, חמסה חמסה וגם מלח ומים מזוקקים), לא אמרתי מילה על זה וגם הסברתי איפה הכניסה הראשית אך במקרה השני הייתי חייב, אמרתי להם שינסו לחשוב לפני שהם עושים משהו ובפעולה שהם עשו - הורדת המפסקים עד שמישהו ייצא - יתכן ושרפו אי אלו מכשירי חשמל לא מוגנים בדירות, ניתקו אזעקות וגרמו לרעש וצלצולים אוטומטים למוקדים שונים ויתכן וגם פגעו במישהו או הרגו מישהו - זקן הנעזר במכשיר כלשהו, ילד עם אסטמה מחובר למכשיר ועוד דוגמאות שאפשר לחשוב עליהן בבית פרטי.

ומה בסוף איתם ? הם יושבים על המדרגות ומתקשרים למוקד ששלח אותם כדי לבדוק איפה לדפוק ומי הזמין בדיוק ומה נשמע. לא להשתגע ?

ומה בסוף איתי ? לא יודע, לא סגור, גיליתי שאני לא המשוגע היחידי בבניין אבל עדיין לא איבדתי את יכולת האיפוק והאופי המחנך.

מי כאן באמת המשוגע ?

האזרח אלף,

איזור הטמטומים.