חזרה לכל המדורים

תאורה בטכנולוגיית לד

נורת לד בודדת בצבע כחול

תאורה בטכנולוגיית לד.

דיודה שפולטת אור - ראשי התיבות לד באנגלית - LED - Light Emitting Diode.

עוסק יקר, בין אם אתה בעל מפעל \ מחסן או בעליה הגאים של רפת חליבה, יש לך צרכי תאורה רבים שעולים המון כסף, כסף שיכול לעבור לסעיף רווחיות של העסק שלך או לטובת הוצאות עסקיות אחרות. אנרגיה היא אחד המצרכים היקרים ביותר בשוק של היום, כשכל העולם עוסק באנרגיות חליפיות, יש גם את הפן של להפוך את החלק המאיר בכל הסיפור לחסכוני יותר ויעיל יותר, מכאן נולדו פיתוחים גדולים כמו נורות הפלורוסנט המתברגות לשוק הביתי והמוסדי וכמובן - תאורת הלד הגאונית.

הטכנולוגיה הזו הגיעה כבר כמעט לכל מקום בו נדרשת תאורה. בתור רוכב אופניים לשעבר השתמשתי בטכנולוגיית הלד כדי להאיר לעצמי את המדרכות בלילות האפלים, (יש הרבה בעלי כלבים לא אחראיים וזה לא כיף שהגלגל הקדמי מעיף עליך דברים...) , כשטיילתי בהודו לא זזתי בלי פנס ראש עם איזה 8 לדים בפנים ובאורך פלא גם מאותן הסיבות - יש המון פרות בהודו, המון "עוגות" ב"רחובות" אז יש צורך בתאורה חזקה וטובה. לי אין ספק שהטכנולוגיה הזו חוסכת בחשמל, הייתי במזרח שמונה חודשים, אני לא זוכר שהחלפתי בטריות, את האופניים היו לי שנים וגם שם אני לא זוכר אם אי פעם החלפתי.

אחת הבעיות העיקרית של נורות (ליבון,הלוגן וכו') טמונה בעצם הרעיון שלה - מעבירים זרם חשמלי על גבי מוליך שמסוגל לעמוד בטמפרטורה גבוהה, החשמל שזורם מייצר חום בגלל החיכוך של האלקטרונים עם אטומי המוליך, המוליך לוהט כל כך שהוא פולט אור (תיאור מופשט). בזבוז משווע של אנרגיה אשר רק חלקיק ממנה משמש בתכלס למה שאנו זקוקים לו - תאורה. בכל מקרה, זו הטכנולוגיה הכי יקרה מבחינת חשבון החשמל שלך.

בעייה נוספת אשר נובעת מעצם הרעיון היא שהמוליך מתכלה לאחר איקס שעות או מחזורים של הלהטה וקירור, מה שהופך אותך עבד להחלפת נורות. אם יש ברשותך שטח גדול להאיר, אתה מבזבז שעות בשנה רק כדי להחליף אותן, אם אלו עמודי תאורה או תאורה בגובה, תוסיף בבקשה את שעות הפעילות של ציוד ההרמה עבור העובד שמחליף נורה והרי לך ההוצאות האמיתיות של השימוש בטכנולוגיה זו.

תאורה לשטחים גדולים בעזרת פנסי לד ניתנת לתיאור פשוט על ידי השיר הידוע 'באנו חושך לגרש', כל נורת לד היא אור קטן אבל כשמאחדים כמה עשרות נורות כאלו לידי פנס בודד מקבלים אור איתן. היתרונות של תאורת לד ברורות וידועות לכל, צריכת החשמל - מזערית, אין מוליך - אין מה שישרף כל כך מהר ופליטת החום - אפסית (לעומת).

קיימים בשוק פנסי תאורה בטכנולוגיית לד שיכולים לענות על כל צורך בין אם מדובר בתאורה לשטחים פתוחים, כבישים ורחובות, תאורת מחסנים ומפעלים, מגרשי ספורט ואפילו מנהרות. לכל מוצר יש מפרט ספציפי, כמות לדים שונה, עוצמת תאורה הנגזרת (גם) מהכמות, צריכת חשמל, שטח התאורה ואחוזי איבוד האור לאורך מרחק נתון. יש אפשרות גם לחסוך כפל כפליים, קיימים דגמים של פנסי תאורת לד המשלבים תאים פוטו וולטאיים (פאנלים סולארים) עם חיישנים שמפעילים אותם רק על פי צורך (חיישן חשיכה), מה שמוסיף לך עוד שקלים לסעיף הרווח (חסכון בהוצאות חשמל).

אין ספק שנורות ופנסי הלד יכבשו כל פינה חשוכה בחיים שלנו, לא רק לתאורה נסתרת בעבודות גבס או אביזרים שונים לקישוט הבית והכנסת אווירה אלא בכל מקום בו נדרשת תאורה.