חזרה לכל המדורים

פיתוח חצרות - אבנים משתלבות

הנחת אבנים משתלבות מזוית אחרת :)

איזה כיף, כמה עשרות דוגמאות יש לאבנים משתלבות, כבר לא משעמם ברחובות ואפשר לומר שאפילו צבעוני ותופס את העין. חלק מהדוגמאות יוצרות תבניות כמעט פרקטליות.

תפס לעגורן העמסה עצמית עבור הרמת משטחי אבנים משתלבות

רגע, אם כבר מדברים על פרקטלים, ממליץ לכם על ספר שנקרא חיתוך הזהב של מריו ליביו, לדעתי הספר קשור במישרין לבניה -  אולי קצת יותר לצד של אדריכלות ותכנון אדיכלי אבל בכל מקרה היכרות בעברית עם אלו שעל פי חוקיהם אתם בונים היום.

בזמן שהמשאית עם הזרוע והתפס המיוחד מורידה את משטחי האבנים המשתלבות לאתר הבנייה - טרקטור מיישר את הקרקע ומכין אותה לשלבים הבאים.

תלוי מה סוג הקרקע שמניחים עליה את האבנים אבל ברוב המקרים מדובר על אותו תהליך.

מכבש מהדק את הקרקע פעם ראשונה - דרגות הציפוף תלויות במפרט ובעומסי העבירות המיועדים למשטח.

מכבש בשטח כל החצץ במתח :)

השטח המיועד חייב להיות נקי מלכלוך, ברזלי בניין ואבנים גדולות, רצוי שלא יהיה שום דבר אורגני ובקיצור הכנת המשטח חשובה כמו יציקת יסוד לבית - זה הבסיס. לאחר הידוק ראשוני, שופל מפזר חצץ על כל המשטח והמכבש מהדק שוב.

ידעתם ששופל נקרא גם יעה ממוכן ?

את ערימת החול מפזרים מעל, מהדקים ומיישרים בעזרת קרש. יש תופסן מיוחד לבובקט שמרים בכל פעם ערימת אבנים מהמשטח ומניח אותן, זה מתאים למקומות שלא רוצים דוגמא וצריך לכסות שטח גדול.

לאחר הנחת האבנים על פי הדוגמא המבוקשת, מפזרים חול ועוברים על כל המשטח כדי שהחול ימלא את החריצים שבין האבנים המשתלבות. אם שאלתם אז כן, יש תפס לטרקטור שנראה כמו מטאטא - זה מיועד למשטחים גדולים.

נפטרים מעודפי החול ומהדקים שוב - יתכן עם מכבש ידני בדרגת כח פחותה - על פי מפרט תכנוני.

הר של חצץ וברקע הר הכרמל ( ההר הירוק כל ימות השנה במידה ויפסיקו לשרוף אותו...)

  חול לסלילת מצעאגרגטים גסים  - חצץ