חזרה לכל המדורים

לשמור על ערך הנכס

נזקי חוץ בדירה

חסכתם חסכתם וגם השתכנעתם להוציא את הכסף מהבנק עבור רכישת דירה להשקעה. מצוין, החלטה נבונה בהתחשב בריביות ההפקרות שמקבלים בבנק. אחרי שיפוץ קל או רענון וצבע מצאתם שוכר שנראה אמין, מוכן להביא שטר ערבות חתום והכל נראה ומרגיש דבש. כמו כל השקעה אחרת גם על נכס צריך לשמור. יש לא מעט גורמים שיזיקו לנכס שלכם, יורידו את ערכו וגם יגרמו לכם להוציא כסף מהכיס.

סדרת כתבות וסיפורים אמיתיים מהחיים.

הפועלניק - קניתם דירה על מנת להשכירה ומן הסתם אתם רוצים להתחיל ולקבל את ההחזר על ההשקעה שלכם (ROI) כמה שיותר מהר. לקחתם את הפועלניק הזול ביותר שמצאתם ובקשתם ממנו לרענן קצת את הדירה עם צבע חדש. לגיטימי והשוכר יודה לכם. הפועל הנחמד הלך וקנה פח של צבע קריל כלשהו (צבע פלסטי) וצבע את כל הדירה, כולל חדר האמבטיה. הפועל כל כך נחמד שגם ביקשתם ממנו לצבוע את הכניסה לבית שנראית קצת דהויה, כל הכבוד על הרצון וגם הפועל מבסוט, שורק כל הדרך לחנות חומרי הבניין, מודה על התוספות בעבודה וקונה פח של סיד כי לבן זה הכי יפה בחוץ.

התוצאה:
1 אחרי חודש השוכר מתקשר ומספר כי כל תקרת המקלחת מלאה בועות צבע שמתקלפות ונופלות עליו.
2 הגיע חורף והשוכר מתקשר לספר שהקיר הפנימי ליד הדלת עם עובש ומתקלף.

הסיבות:
יתכן והפועלניק נחמד ואמין, משאיר אחריו נקי, עובד מסודר, הצבע שוכב על הקיר בובה -  אבל חוסר ידע גרם לו לעשות טעויות חמורות בבחירת החומרים והיישום שלהם.

העלויות:
תיקונים וצבע חדש במקלחת - תלוי בגודל המקלחת ובנזק - יכול להגיע אל מעל 1000 ש"ח כולל חומרים ועבודה.
תיקון קיר חיצוני - תלוי בשטח הנדרש אבל גם כמה מטרים בכניסה לדירה כולל תיקונים, שכבת יסוד ויישום צבע מחדש יכול להגיע בקלות לאלפי שקלים.
תיקון קיר פנימי בהתאמה לגודל הנזק בקיר החיצוני -  תלוי בגודל - כמה מאות שקלים טובים.

המסקנות:
זול יוצא יקר.
 

* אין לראות בכתבה זו משום המלצה לקנות נדל"ן.