חזרה לכל המדורים

טיול לסרי לנקה - נחיתה בנגומבו

נמל תעופה

שלום ושיהיו לכם חיים ארוכים - איו בו - אן.

אחרי כמה חודשים בהודו עדיין לא נמאס לי להסתובב בעולם ועוד לא שבעתי מסעות. מכיוון שכבר נמצאתי בדרום הודו, בקוצ'ין, היה כדאי לי לטוס ישירות מהדרום עם סרי לנקן איירליינס מבלי להגיע שוב לדלהי. הטיסה הכי זריזה שיש היא משדה התעופה הדרומי ביותר בהודו - מעיר עם השם הארוך ביותר בעולם (שמעתי שיש שיא גינס על כך) - טירוואנאנטאפורם - משהו כזה. אכן טיסה זריזה, שעה וכמה דקות מהמראה לנחיתה. אני חייב לציין שלטוס עם סרי לנקן אייר ליינס זו חווית הטיסה הטובה ביותר שעברתי, הדיילות הכי יפות במזרח, רובן מלדיביות :), האוכל הטעים ביותר שאכלתי בטיסה כלשהי ומטוס חדש ומרווח.

נוחתים בנגומבו - עיירה קרובה לקולומבו (עיר הבירה). אחרי חודשים ארוכים בהודו, למוד קרבות, למוד כל סוג של נדבות כמעט, אלפי קילומטרים, מסלולים וכיוונים, ניגשתי ישר לנקודת המידע בשדה התעופה ולקחתי מפה של סרי לנקה וספרון תיירים המכיל המון בתי מלון, גסטהאוסים ובתי הארחה. אחרי תחקיר קטן הבנתי שיש אוטובוס שאטל של השדה שלוקח אותך לעיר הקרובה בחינם, הדפתי מעלי עשרות מציעים ממציעים שונים ועליתי לאוטובוס (חצי זינזנה) שגם כאן מתחבא במקום לא הגיוני - הבנתי, סוג של הודו אבל נראה מעודן יותר.

לא ידעתי שום דבר על האי סרי לנקה והחלטתי להשאר בנגומבו ביום הנחיתה כדי לקבל החלטות. אין כמעט תרמילאים בסרי לנקה, רוב הטיולים מאורגנים עם רוב מוחץ של תיירות מהגוש המזרחי (רוסיה) וזה לא כמו הודו מבחינת המידע שאפשר לקבל מישראלים אחרים או תיירים אחרים כמו לאן לטייל, מה שווה לראות.. מסתבר שיש עונות שונות המומלצות לטיול בחלקים שונים של האי (מבחינת מונסונים). יש גם איזורים ומקומות שפשוט אסור להגיע אליהם - החלק הצפוני + צפון-מזרח. אמנם המלחמה העקובה מדם שנמשכה 27 שנה הסתיימה אך איזורים נרחבים עדיין סגורים הרמטית (נכון גם ל 2019). עוד מסתבר שהגעתי בול - אבל בול בזמן (נובמבר) כדי לחרוש את איזורי החוף מקולומבו עד גול.

הספרון שלקחתי ממש עזר לי מבחינת כיוון המחירים, מצאתי בית הארחה נחמד ונקי שתי דקות מתחנת האוטובוס ושתי דקות מהחוף אבל אין מה לעשות בנגומבו ואין מה לראות, זו עיר שדה תעופה וזהו. בבוקר ברחתי עם האוטובוס הראשון לקולומבו - הבירה.

גסטהאוס בנגומבוגסטהאוס בנגומבו סרי לנקהגסטהאוס בנגומבו - סרי לנקה

* מטבע רופי סרי לנקי ( 1 ש"ח = 50 רס"ל בערך )
* שפה: סינהאלה
* ויזה  - לבעלי דרכון ישראלי אין צורך בויזה לסרי לנקה עד 30 יום. עושים ויזה עם ההגעה לשדה. ניתן להעריך את הויזה ב IMIGRATION בעיר קולומבו (כל נהג מונית יודע ויקח אתכם) - זה תמורת תשלום כמובן - על פי האתר של משרדי ההגירה מדובר על כ 3200 רופי סרי לנקי (שהם סביבות 65 ש"ח).

הכתבה הבאה על קולומבו.