חזרה לכל המדורים

חיזוק ניצבים בקירות גבס

קיבוע ניצבי גבס לקיר

התמודדות עם מצבים בזמן ביצוע עבודות גבס - התרחקות מקירות.

במשרדים המוקמים יש דרישה לחלוקת מעגלי החשמל בצורה נפרדת לכל איזור בכדי למנוע נפילת ציוד מחשבים בכל העמדות כאשר יש איזה קצר בעמדה אחת. זה אומר הרבה תעלות מלוח החשמל והן צריכות לעבור איפושהו. מזמין העבודה החליט שלא לחצוב תעלות בקירות עבור החשמל אלא לחפות את כל המקום בלוחות גבס ולהשחיל את תעלות החשמל דרך הקונסטרוקציה, לגיטימי.

לגיטמי אבל יוצר מצב שהניצב מחוזק רק למסלול ברצפה ולמסלול בתקרה, כל האמצע ריק. יש כל מיני דרכים ושיטות להתמודד עם מצב כזה אך כל מקום הוא שונה, כל תכנון הוא שונה.

ניצבי גבס מחוזקים לקיר

ישנם מקרים בהם המרחק שיש לגשר עליו הוא ברוחב של עוד קונסטרוקציה וניתן לשלב 2 קונסטרוקציות של 5 או אחת 5 ואחת 7 אבל שילובים אלו כבר יוצרים מרחקים גדולים מידי (ויעלו כסף ללקוח כי זה עוד חומר). אני צריך להתרחק מהקיר 2 וקצת אולי 3 ס"מ בכדי להגיע לפילוס. במצב כזה אין ברירה אלא לייצר במקום זוויות משאריות של קונסטרוציה ולקבע הן לקיר והן לניצב.

קיבוע ניצב גבס בעזרת זוית פח

את זויות הפח קל מאוד לעשות במקום, גוזרים שתי דפנות של המסילה, מכופפים לזוית של 90 מעלות. לאחר החיבור של הזוית לקיר (לא בורג דפיקה ! ) ולניצב יש לחבר מחדש את דפנות המסילה שחתכנו - בתמונה - הבורג מלמטה ואחד מלמעלה. יש לציין שללא הקיבוע הנ"ל - פלטות הגבס יקבלו בטן גלית, הקיר יהיה רופף ויזוז עם אצבע, החיבורים בין פלטות הגבס יפרדו עם הזמן ותפר החיבור יראה כסדק לכל האורך.

בהצלחה