חזרה לכל המדורים

ויזה לסרי לנקה נכון ל 2019

פסל בודהה בסרי לנקה

נכון לשנת 2019 אין לישראלים צורך להוציא ויזה לסרי לנקה. קיימת אפשרות להוציא ויזה בשדה התעופה לאחר הנחיתה. במטוס עצמו יתנו לכם כרטיס קטן למלא עם הפרטים שלכם, מספר דרכון, פרטי הגסטהאוס שתמצאו בו (מספיק לרשום את הראשון) ופרטים נוספים. לאחר ירידה מהמטוס, הולכים לכיוון עמדות ההגירה (החתמת הדרכון), כמה מטרים לפני, תראו מימינכם משרד עם שלט ענק שאי אפשר לפספס "ויזה עם הגעה" באנגלית. ניגשים, ממלאים טופס קצר נוסף ומשלמים שווה ערך של 40 דולר ברופי סרי לנקי. ניתן לשלם במדויק בדולרים או ברופי סרי לנקי או בכרטיס אשראי בין לאומי כמו שאני עשיתי. מקבלים תוך שניות תדפיס קטן עם פרטי הויזה וניגשים כמה מטרים שמאלה לעמדת החתמת הדרכון.

זה לא אומר שלא כדאי לעשות את זה מראש. כנסו לאתר של משרד ההגירה הסרי לנקי ועשו הכל מראש. אני הייתי לבד בדלפק הויזה שהיו בו שלוש עמדות אבל זה לא אומר שלא יכול להיות אחרת.

הגעתי לסרי לנקה מהודו - דלהי ביוני 2019 בפעם השנייה בחיי. אולי בגלל הפיגועים שהתרחשו כאן ב 2019, לא שאלו שום שאלות, לא הסתכלו על שום פרט, לא בדקו אם יש לי כסף לכלכל את עצמי לתקופת הויזה (רישמית יכולים לבדוק), לא בדקו אם יש לי כרטיס יציאה כמו שטענו שיבדקו ומתי. לא בדקו כלום - שום פרט בטפסים שמילאתי. היו עסוקים בלהעביר אותי הלאה - במהירות, בחיוכים אין סוף ונחמדות ממש ממש בלתי מאולצת כאילו היו שמחים לראות אותי (שזה נדיר! חח). גם הפקיד שהחתים לי את הדרכון התלוצץ איתי על קריקט או משהו. כל התהליך מהירידה מהמטוס עד מוצ'ילה על הגב מחוץ לשדה לא לקח יותר מעשרים דקות.

בעצם עד מטר לפני היציאה. עצרתי בדוכן התקשורת כדי לקחת סים סרי לנקי ועל כך בכתבה הבאה.