בנייה עם גבס

בטיחות וסכנות בעבודות גבס

קונסטרוקציה לגבס

רוב אמצעי הבטיחות הם כל כך פשוטים שלפעמים אנחנו מזלזלים ביכולת שלהם לעזור לנו. כל האמצעים הפשוטים דורשים מאתנו ליישם אותם ולפעמים אלו פעולות שיכולות להתבצע עשרות פעמים ביום, לשים משקפיים, להוריד משקפיים, לשים כפפות ולהוריד, זה מעצבן אבל זה שווה ערך באיברים, עיניים, אצבעות, ריאות ועוד ועוד.

עשה ואל תעשה בעבודות גבס

בנייה עם גבס

אמנם בנייה עם גבס נחשבת בנייה קלה ולבנות מדף מגבס נראה פשוט לכאורה אבל עדיין צריך לשמור על הכללים. כשתולים מדף "רגיל" על קיר מקבעים אותו בד"כ בעזרת זוויות המחוברות לקיר בצד אחד ותומכות במדף (לפעמים גם מוברגות אליו) מלמטה, מה שנותן לנו שתי נקודות אחיזה (והתנגדות לכוחות). כשבונים מדף מגבס צריך איכשהו "לייצר" את הזוויות האלה מכיוון שחייבים תמיכה כלשהי מלמטה. בדוגמא של ה"לא נכון" למעלה, מדף הגבס מחובר לקיר עם מסלול וזו נקודת התמיכה היחידה למדף. אני מעריך שמדף כזה יחזיק את עצמו יפה מאוד ללא סכנה ואולי גם את אוסף הפחיות הריקות שלך אבל לא יותר מזה.

איך לבנות מדף מגבס

פינת מטבחון לפני

הייתי זקוק למדף קטן מעל הכיור במטבחון עבור נס קפה, כוסות, סוכר ודברים קטנים אחרים. המשקל מסתכם בקילוגרמים בודדים.  כמו ילד קטן שרוצה לבד, אמרתי לקבלן השיפוצים, זוז, זה עלי. רק סיימנו לשפץ את המקום והחלטתי להשתמש במעט החומרים שנשארו מהשיפוץ (פחת חומרים). מבחינת קונסטרוקציה נשאר לי מסלול וחצי ומפלטות הגבס נשארה חצי פלטה של גבס ירוק (מקיר ההפרדה הקטן שבנינו).

חיזוק ניצבים בקירות גבס

קיבוע ניצבי גבס לקיר

התמודדות עם מצבים בזמן ביצוע עבודות גבס - התרחקות מקירות.

במשרדים המוקמים יש דרישה לחלוקת מעגלי החשמל בצורה נפרדת לכל איזור בכדי למנוע נפילת ציוד מחשבים בכל העמדות כאשר יש איזה קצר בעמדה אחת. זה אומר הרבה תעלות מלוח החשמל והן צריכות לעבור איפושהו. מזמין העבודה החליט שלא לחצוב תעלות בקירות עבור החשמל אלא לחפות את כל המקום בלוחות גבס ולהשחיל את תעלות החשמל דרך הקונסטרוקציה, לגיטימי.

איך לבנות קיר גבס ?

חלק מהכלים הדרושים לבניית קירות גבס או מחיצות

הצד התאורטי זה נחמד וחשוב אבל אני מאמין שאין חכם כבעל נסיון. הלכתי ליום התלמדות אצל מומחה גבס כדי ללמוד איך בונים קיר גבס.

Subscribe to RSS - בנייה עם גבס